8 Ağustos 2017 Salı

Bilinçaltımın Tarkan tezahürüHeyyy selam blog milletinin sessiz ve munis insanları. Bir ev kadını olarak yazar tıkanması yaşayamayacağıma göre tahmin edeceğiniz gibi bir süredir hayatım olmuş işler güçler. O yüzden istesem de blog yazmaya zaman ayıramadım.  Teyzelerim bendeydi. Muhabbetin dibine vurup saati geç ettiğimiz, erken kalkabildiğimizde kuduruk gibi gezip,  geri kalan zamanda da pestil gibi serildiğimiz çok neşeli günler geçirdik elhamdülillah. Misafiri çok seviyorum. Birine birşeyler pişirmek, hazırlık yapmak, sofralar kurmak hoşuma gidiyor. Teyzelerimi zaten seviyorum. Dolayısıyla onların gelip gitmesi bana iyi geldi. Böyle ne bileyim onlarla hemhal olduk da ondan mıdır; yoksa aynı dili konuştuğum insanlarla uzun zamandır bu kadar uzun vakit geçiremediğimden fırsat bulunca tadını doyasıya çıkardığımdan mıdır bilmiyorum ama (mıdır lı mudur lu ne uzun bi cümle kurdum anlayan gelsin beri) negatif enerjiyi atıp pozitif yüklediler. Yani süperim. Elhamdülillah.

İşte diyorum ki hazır böyle süperken size Ana Britanica uzunluğunda bi post döşeyeyim. Hazır mısınız hele minnoşlar?

Allah hayırlara getirsin bu gün acaip bi rüya gördüm. Hani şu klasik seksenler çocuğu doksanlar veledi muhabbeti vardır ya... Tamam otuzu devirince insan ister istemez o muhabbeti yapıyormuş işte. Şimdi ben de yapacam. Benden küçük olup da okuyanınız varsa doksanlar çocuğuyum evladım. Büyük olup okuyanların da ellerinden öberim. Saygılar aplalar emmiler. Şaka bir yana bugün gördüğüm rüyaya döneyim. (Sanki rüyam çok ciddi. Gözünden yaşlar fışkırtarak gülen sarı kafa emojisi) Hıh işte doksanlar çocuğu dedim ya... Hayranı sayılmam hatta bugün yeni şarkılarını duymaya dahi tahammül edemiyorum ama bir vakitler bizim de Tarkan şarkılarıyla kudurup "ölürüm sanağğğğğ" diye haykırmışlığımız var. Dedik ya ne de olsa doksanlar çocuğuyuz. Şimdi efenim yaş onbeşin alameti koparır kıyameti iken bu nevi rüyalar haydi mali hülya kabilinden olsa gerek muhakkak görülüyordur da yaş otuzda Tarkan görmek münasip yerlerin açıkta kalmasından mütevellit değil mi ama?... Fesatlar öyle öpüş kokuş sarmaş dolaş sapkın supkun görmedik tabi evli barklı kadınız şurada. Hem öyle bir rüya isteseydim Tarkan son kişi olurdu göreceğim. (Ondan var mı bilmiyorum kusan sarı kafa emojisi)  Neyse işte rüyama dönelim. Rüyamda gece vakti yol kenarında ticari tip park etmiş bir araba görüyorum. Meğersem Tarkan evsiz kalmış içinde uyurmuş gariban gibi. Anaaam diyorum gördün mü sen şu Allah'ın işini vezir de eder rezil de popstar evsiz olmuş diyorum. Sokak kedisi gibi eve buyur ediyoruz bi tas yemek ikram ediyoruz. Bak! Ne gani gönüllü kadınım. Sonra uyandım. Rüyamda evsiz Tarkan'a çorba ikram ettik. Şu abukluğa bakar mısınız?! Hayır neden Tarkan, neden evsiz ve neden arabada yatıyor? Hayatımda gördüğüm en kesken alaka rüyalardan biriydi sanırım. Sabah uyanınca resmen kendime güldüm. Bazen gün içinde yaşadıklarını bilinçaltı rüya alemine kopyalayabiliyor. Yani mesela uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla buluştuğunuz günün gecesinde de aynı kimseyi rüyanızda görebiliyorsunuz. Hatta gündüz bir işle çok haşır neşir olduğunuzda; mesela resim yapmak gibi; gece de onun etkisi olarak bilinç altı size rüyanızda resim yaptırıyor ( diyette olduğum için bolca yiyecek de  görüyorum:D) ama Tarkan bilinç üstümde dahi sıfır noktasında benim için. Hatta eksilerde öyle diyeyim size. Hiç ama hiç sevmem, alakam yoktur ve belki de en son şarkılarını yirmi yaşındayken falan dinliyordum herhalde. Gel gör ki insanoğlu bir muamma. Ben görülen tüm rüyaların psikolojide birşeyi temsil ettiğine inanırım. Tabi bunu deşifre edebilecek ilim bizde yok ama böyle bir bilim dalının dahi olduğunu biliyoruz. Hasılı bunu neden yazdım? Hem gülün için, hem de rüyalarınız mühim, onları önemseyin arkadaşlar. Bunun gibi zırto rüyaları es geçebilirsiniz ama etkisi altında kaldıklarınızı öyle rastgele önünüze çıkan insana anlatmayın. Bir uzmana danışın. Sizin hakkınızda ipucu veriyor onlar. Ayrıca herşeyin şüphesiz en iyisini bilen Rasulullah efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki;

 "Rüya Allah'tandır. Hulm (sıkıntılı rüya) şeytandandır. Öyle ise, sizden biri, hoşuna gitmeyen kötü bir rüya (hulm) görecek olursa sol tarafına tükürsün ve ondan Allah'a istiâze etsin (sığınsın). (Böyle yaparsa şeytan) kendisine asla zarar edemiyecektir."

Buhari hadisi.


Daha da rüyalar ile ilgili pek çok hadisi şerif var. Hal böyle olunca demek bir maksadı var gördüklerimizin. Ya bilinç altımızın tezahürü, ya bir müjde ki ben gördüğüm rüyaların gerçek olduğuna çok şahit olmuşumdur. Ya da Allah'a sığınılacak bir kabus.


İnşaallah bu saçma salak rüyam faideli bir işe vesile olur da artık Allah göstermesin hoşa gitmeyen bir rüya gördüğünüzde ne yapacağınızı bilirsiniz. Euzu besmele ile Allah'a istiaze edip sol tarafımıza tükürüyoruz. Tabi öyle kkhhhkkkkk tuuuu diye değil. Usul yerini bulacak kadar dilimizin ucu ile kibarca. Yadırgamayın. Zira herşeyi bizim çok fevkimizde bilen biricik fahri alem efendimizin tavsiyesi. İslam teslim. O dediyse doğrudur.  Her işimiz hayrolsun. İşte bu da böyle bir anımdı. 


O kadar da Ana Britanica uzunluğunda olmamış ya hu. Esasında size iki film bir kitap analizi (lafa geeeel) yapacaktım ama konu bütünlüğünü kaybetmesin için vazgeçtim. Bir sonraki postumuzun konusu da onlar olsun. Pöpüldünüz cancış mıncış mıncışlar. Adios

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Senin fikrini de alalım?