9 Ekim 2018 Salı

Nayt nayt o nayt bu nayt bildiğin gibi nayt değil

Bir çığrından çıktığımız gece isimli çalışmamızdan daha merhaba. Gerçi baya bir süredir her gece çığrından çıkıyoruz. Burada ağlayarak gülen surat olduğunu hayal edin ama cidden ağlıyor ve ağlarken de gülmeye çalışmayı ihmal etmiyor çünkü anne, çünkü beybisinin saykolojisi bozulmasın falan filan gibi zırvalar. Analar daş yisin benim saykolojimi soran yok. Ama bakmayın keçiler kaçmak üzere ya da koyunlar ya da kaçtığında işlerin rayından çıktığı  hayvan hangisi ise o kaçtı kaçacak bizim kattumbik uyumeyyor. Nasıl diyim yaklaşık iki saattir ayağımda sallıyorum o pilates yapan Ebru Şallı mı desem tesbih böceği gibi mi bilemedim bacaklarını bir yukarı bir aşağı indirip duruyor.

Yavrucağızım o kadar saat sırt üstü yatıp uyuyamayınca kendi de sıkılıyor haliyle, terliyor ve onu psikopat gibi sallamaya devam eden bir anne. Bir yandan ben ne ara bu hale geldim diye düşünürken diğer yandan aman sağlığı yerinde olsun da diye tövbeler ederken buluyorum kendimi. Tüm bunları yaparken de yandaki evin projektörlerle aydınlatılmış ama yine de ürperten bahçesindeki ağaçları çizmeyi hayal ediyorum camdan dışarı bakarak. Üstelik tamamen harcanmış zaman olan tüm bu geceleri sallama seansları boyunca sadece uyumasam razıyım aynı zamanda başka hiçbirşey yapamıyorum. Mesela ayağına çocuk alıp elinde örgü ören bayan bile benden daha verimli. Hem evlad perişan hem ben. Kör olma Ferber sen de bi işe yaramadın.

Geçenlerde prens William mıydı Kate Middleton’ın kocası o işte bir seyahatte uyumak için evden kaçtığından bahsetmiş. Yani prens de olsan çocuk uyutmuyor demek.

Evli mutlu çocuklu diye poz verip fotoğraf paylaşan anneler... Günün yaşancısı olarak çok tatlısınız ya. Uykusuzluktan pörtleyen gözleri örtmek için kaç kilo makyaj kullandınız? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Senin fikrini de alalım?