26 Mart 2020 Perşembe

Bu da geçer ya hu...

Üç civarı uyanıp ağladı. Saat beş,  uyudu. Altıda da kalkar. Ama bende uyku kaçtı bi kere...

Hal böyle olunca zaten elimiz telefonda gözümüz haberlerde olduğundan sağlık bakanının son açıklamasına baktım. Aklım pörtledi. Deli bir artış yaşanmış korona vakalarında.

Sanırım şu an zaruri bir teslimiyete tabi tutuluyoruz Allahu Teala tarafından. İster ol ister olma... Ne diyebilirim ki?! Evladımın büyüyüp  çok devletler sahibi oluşunu çok mürüvvetlere erişini eşimle ailemle beraber görmek istiyorum. Mesela ben onu hep bir kürside ilmi konuşmalar yaparken gözümün önünde canlandırıyorum. Hayalimde öyle şekil alıyor bilemiyorum.. İstiyorum ki evvel kendine, dini islama, ümmete Muhammed’e sav. faydalı korunmuş himaye edilmiş mümin bir kul, peygamberimize ümmet olsun. Ben ona hep iki cihan saadeti, iki dünya cenneti, iki cihan sultanlığı ver. Maddi manevi zaferler fetihler müşteriler ver Allahım diye dua etmeye gayret ediyorum. Evliliğini ve çok mutlu oluşunu çok güzel bir aile babası oluşunu eşim ve ailemle birlikte görmek istiyorum.  Bunlar çok afaki emeller değil değil mi?! Her anne babanın arzuları bunlar. Öyleyse buraya yazayım da bütün müslümanlar için dua niyetine olsun. İyi düşünmek hayra yormak bir peygamber  geleneği.

Kısa vadede tez vakitte vaki olmasını umduklarım ise belediye tesislerinin kumanya kahvaltısıyla yanına bi simit bi poğaça alıp sahilde bölüşerek yerken yavrumun şen kahkalarını sıcak çayıma şeker niyetine katıştırıp bütün bu olanların üzerine de bir yorgunluk kahvesi içmek istiyor ağumu denize akıtıp ufka doyuncaya bakmak murad ediyorum. Allah’ım sen şu baharı ibret yaratan mevlam ölü daldan taze sürgün veren, taşlardan su akıtan, pencereme alışan kumruları birbirine çift kuş eden yuvasını kuran yüce Allahım kimsemizin ocağını söndürme, bacasını tüttür, yüreğine kor düşürme, ferahlandır. Selamette kıl. Sabit kadem eyle. İki cihanda Aziz ve bahtiyar eyle..

Amin

Bu da geçer ya hu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Senin fikrini de alalım?