1 Mart 2020 Pazar

En son postumdan bu yana sekiz ay gibi bir zaman geçmiş. Ve lakin yazma ihtiyacı hiç bitmez.

Gece uyanmalarım  pek meşhurdur, bekarken kalkıp blog yazdıklarım da olurdu hani... Yine öyle gecelerden bir gece bu gece. Uyandım uyku tutmadı. Eski yazdıklarıma bir göz gezdireyim dedim. Sonra dedim ki; kendime kurduğum bu dünyayı terk etmemeliyim. Kendime mektup yazmaktan vazgeçmemeliyim. Sonra dönüp okuyunca ne hissettiğimi bilmek, nerede yanlış düşündüğümü, nerede hata yaptığımı bulabilmek için yazmak harika bir yol. Bizim saklayamadığımız defterleri sağolsun blogger saklar oldu.

Aslında gönlüm hep burada. Ama ne yazık ki bir bilgisayarım yok. Olanın ömrü nihayete erdiği için biraz da cebren terketmek zorunda kaldım burayı. Hoş aşığa Bağdat sorulmaz. Şimdi olduğu gibi küçücük telefon ekranından olsun yazmak isteyen yolu bulur abicim.

Ne kadar kolaycılığa alışmışız. Bir instagram belası çıkmış başımıza. Herkes olduğundan beş beden büyük gösterdiği hayatını gözümüze sokmaya çabalarken gerçek sanmışız. Anlık paylaşmak o kadar hoşumuza gitmiş ki biz de kendimizi kaptırıp kalıcı olandan uzaklaşmışız. Ama ömürlü şeyler değil bunlar. Bugün var yarın yok şeyler. Kaçımız ihtiyaç duyuyor bugün msn e?!

Bu da yeniden bir anahtar olsun. Hayırlı postların kapısını bu anahtar postla açmış olayım. Geniş mekanları sevdiğim gibi geniş yazı yazacağım yeri de daha çok seviyorum. Şimdi uyumalıyım. Yeniden yazmaya bismillah❤️

2 yorum:

  1. Bu habere pek sevindim. Yokluğunda buraları yokladım ama senin blog elime değmedi. Şükür hepten silinmemiş. Zira geniş yazılarınıza meftun kitledenim efenim. :)

    Tevafuk, geçen gün öyle bir esti, bir iki cümle de ben yazıktırdım blogda. Memleketime dönmüş gibi oldum. Öyle ya, yazının sınırları da, kuralları da bizden sorulur bu topraklarda! :)) Bundan sonra ben de daha çok yazarım inşallah. Hem de belki eskisi gibi, her telden. :)

    YanıtlayınSil
  2. Çocukla hayat çok mu hızlı bazı gelerler daha mı aktif bilemedim balım. Uzun zamandır kişisel bakımına ayırdığım tek vakit tuvalete gitmek.😂 O da artık asli ihtiyaç olduğundan. Banyo bile bir lüks!!! Neyse şu sıra biraz daha esnek sağolsun bizim sıla arada makyaj falan da yapabiliyorum ama o da geçen gün ruhu koltuğa sıvamış.😑

    Ama yazmak beni ben yalan şeylerden biri be Derya abla. Vazgeçebileceğimi sanmıyorum.Keşke çok 9nde kapadıklarımı da hiiiç yok etmeseymişim diyorum. O y7zden ikimiz de daha çok yazarız insaallah.☺

    YanıtlayınSil

Senin fikrini de alalım?